همکاری دستگاه‌های مختلف برای جذب بودجه‌های ملی بسیار کم است

محمدصالح جوکار در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان یزد با اشاره به اینکه بخش عمده‌ای از اعتبارات در سطح پروژه‌های ملی هستند اظهار داشت: متاسفانه همکاری دستگاه‌های مختلف استان یزد برای جذب این بودجه‌های ملی بسیار کم است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و ندوشن در مجلس شورای اسلامی به ظرفیت‌هایی که قانونی بودجه دارد اشاره کرد وگفت: اکثر اعتبارات در سطح پروژه‌های ملی هستند که تاکنون به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها در استان یزد نتوانستیم بهره کافی از آن داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قرار شده است تا 15 هزار میلیارد تومان نفت خام به پالایشگاه‌ها برای تولید قیر داده شود گفت: متاسفانه در این میان سهم ما در استان یزد برای بهره‌مندی از این قیرهای رایگان ناچیز است.

جوکار با اشاره به اینکه در گذشته سهمیه‌ای از بنیاد مسکن برای استان گرفته شده بود ادامه داد: در این راستا مطرح شده بود که هر پروژه‌ای به اتمام رسیده باشد به آن قیر رایگان داده می‌شود اما در استان یزد به دلیل عدم همکاری مشترک دستگاه‌ها برای بهره‌مندی از این ظرفیت این امر محقق نشد.

نماینده مردم یزد، اشکذر و ندوشن در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همکاری دستگاه‌های مختلف برای جذب بودجه‌های ملی بسیار کم است، بودجه‌های ملی ظرفیت‌هایی است که باید از آن به بهترین شکل استفاده شود.

جوکار در پایان یادآورشد: یک کارگروه ویژه از مجموع معاونین استان تشکیل شودودر آن سازمان برنامه بودجه فعالیت دستگاه‌ها را احصاء کند سپس در کارگروه تقسیم وظایف انجام شده و پیگیری بابت پروژه‌ها و اقدامات لازم در راستای بودجه انجام شود قطعا این امر یک مهره اساسی برای پیشرفت در استان است./

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا