پیگیری مشترک نمایندگان یزد و خراسان جنوبی برای افزایش بودجه محور مواصلاتی یزد طبس

محمدصالح جوکار اظهار داشت: محور مواصلاتی یزد طبس از مهمترین محورهای حمل و نقل مسافر و بار در کشور به حساب می‌آید.
وی تصریح کرد: این محور از نظر باری در طول مسیر معادن بزرگی مواجه شده که به همین دلیل ترددهای بسیار زیادی دارد و در ارتباط با حمل و نقل مسافر هم به دلیل زیارتی بودن این محور، زائران حضرت امام رضا(ع) از نقاط مختلف به ویژه جنوب کشور و استان یزد از این مسیر تردد می‌کنند.
نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: متاسفانه مسیر به دلیل تک بانده بوده با مشکلات بسیار جدی روبرو است و تصادفات متعددی هم در طول سال در این محور منجر به فوت و مصدوم شدن هموطنانمان می‌شود.
رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه پروژه دوبانده کردن این مسیر یک پروژه ملی است افزود: طول محور این پروژه 360 کیلومتر است که 205 کیلومتر آن در حوزه استان یزد و 155 کیلومتر در حوزه راه‌های خراسان جنوبی است.
جوکار ادامه داد: 24 کیلومتر محور به صورت بزرگراهی به بهره‌برداری رسیده و 66 کیلومتر مسیر هم تقریبا با 20 درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در قانون بودجه 1400 مبلغ 30 میلیارد تومان برای این پروژه در نظر گرفته شده که عدد قابل توجهی برای این پروژه نسیت گفت: امیدواریم که در بودجه 1401 این رقم را افزایش دهیم که بتواند زمینه تکمیل پروژه را فراهم کند.
وی افزود: مقرر شده که نامه‌ای به صورت مشترک از طرف نمایندگان استان‌های یزد و خراسان جنوبی به وزیر راه و شهرسازی ارسال شود تا توجه بیشتری به این پروژه صورت گیرد و دولت خودش در لایحه بودجه پیش‌بینی اعتبار مناسبی برای این موضوع داشته باشد./ پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا