۲۰۰ هزار نفر در نقاط حاشیه‌ای یزد زندگی می‌کنند

به گزارش خبرگزاری خانه ملت،محمدصالح جوکار در نشست شورای اداری استان یزد اظهار داشت: اگر محور کار را عدالت قرار داده، باید بدانیم توسعه موجود خلاف عدالت است.

نماینده مردم یزد، اشکذر،بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از محور عقدا تا مهریز صنایع زیادی را برپا کردیم و با آلایندگی‌های به وجود آمده حوزه سلامت را درگیر کردیم.

جوکار خاطرنشان کرد: الان نرخ سلامت در استان یزد بالاتر از همه نقاط است و این به دلیل همان افزایش صنایع است.

وی با بیان اینکه در شهر یزد 200 هزار نفر در حاشیه‌های شهرها زندگی می‌کنند تصریح کرد: حتی سند مالکیت خانه مردم هم با مشکل مواجه است و نمی‌دانند که وضعیت خانه‌ای که در آن سکونت دارند، چگونه است؟

وی خاطرنشان کرد: الان بخش مهمی از جمعیت بیکار جامعه ما از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در مقاطع کارشناسی به بالا و حتی دکتری هستند و این در حالی که توسعه نامتوازن و بدون توجه به ویژگی های استان است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی به مشکلات آب استان یزد اشاره کرد و افزود: اجداد ما کیلومترها قنات را بدون هیچ امکاناتی حفر کردند و آب را به یزد انتقال دادند؛ چگونه است که ما با این همه امکانات توانایی انتقال آب به استان یزد را نداریم.

جوکار با تاکید بر اینکه این مایه شرم است که در سه سال یک دولت دو میلیارد و سه میلیارد برای انتقال آب به استان یزد اختصاص پیدا می‌داد افزود: به حمدالله در سال اول این دولت 500 میلیارد تومان برای انتقال آب اختصاص یافته و امیدواریم که این رقم افزایش پیدا کند.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی افزود: الان معادن در حال خارج کردن سرمایه‌های استان هستند و درخواست داریم درآمدهای دو معدن استان را برای بحث انتقال آب استان یزد در نظر بگیریم./

پایان پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا