تولیدکنندگان‌ یزدی،پرچم‌دار افتخار و پیشرفت یزد در دنیا

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی؛برگزاری آیین بزرگداشت روز صنعت و معدن با حضور نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی،جمعی از مسئولان استانی و فعالان این عرصه برگزار شد.

دکتر «محمدصالح جوکار» در این مراسم با اشاره به اینکه تولیدکنندگان یزد پرچم افتخار و پیشرفت یزد را در جهان بلندکردند،اظهار داشت: آوازه یزدی‌ها در تمام دنیا شنیده شده و همه یزدی‌ها را به واسطه خدمات خوبشان به نیکی یاد می‌کنند.

وی با گرامیداشت یاد و خدمات شهیدجمهور آیت الله رئیسی عنوان کرد:در جلسات مختلفی که خدمت آقای رئیسی بودم،نگاهشان به تولید و صنعت متفاوت از دیگر روسای جمهوری بود و توجه ویژه ای به این عرصه داشتند.

نماینده مردم شریف یزد،اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در هزار روز فعالیت این دولت واحدهای تعطیل بسیاری در استان یزد و کشور احیا و دوباره شروع به کار کردند؛بر توجه به مردمی‌سازی اقتصاد و تحقق شعار سال در ادامه مسیر شهدای خدمت تاکید کرد.

جوکار با بیان اینکه حضور بانوان کارآفرین در یزد هم طی سال‌های اخیر تقویت شده است،خاطرنشان کرد: اینکه امروز در میان کارآفرینان برتر شاهد حضور کارآفرینان زن هستیم موضوعی بسیار امیدبخش و ارزشمند است.

وی گفت:در مجلس شورای اسلامی تلاش می‌کنیم با تدوین و تصویب قوانین خوب زمینه حمایت هرچه بیشتر از تولیدکنندگان و رفع مشکلات آنها را فراهم کنیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال گفت: متاسفانه در حال حاضر فرآیند حضور و مشارکت مردم در تولید مشخص نیست،اگر قرار است امسال هم مثل سال گذشته باشد خب تفاوتی در کار به وجود نمی آید و این موضوع نیازمند توجه همه بخش‌ها تا حصول نتیجه است.

جوکار با بیان اینکه کارآفرینان مشکلاتی دارند که بخشی از آن به ناهماهنگی امور در بخش‌های مختلف برمی‌گردد،عنوان کرد: واقعا قابل قبول نیست که ما یک واحد تولیدی را  به این بهانه که برق نداریم تعطیل کنیم چراکه استان یزد می‌تواند حرف اول را در زمینه تولید انرژی‌های تجدید‌پذیر داشته باشد و در سفر رئیس جمهور شهید به یزد قرار بود  استان ما  به هاب انرژی خورشیدی کشور تبدیل شود که این رویکرد لازم به پیگیری است.

وی ادامه داد: یزدی که می‌تواند در کم آبی و با قنات چنین تمدن بزرگی را ایجاد کند آیا نمی‌تواند انرژی مورد نیاز خودش را تامین کند؛ قطعا می‌تواند و باید زمینه آن فراهم شود.

نماینده مردم یزد، اشکذر،زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صرفا با صدور دستورالعمل کار به جایی نمی‌رسد،گفت:ما یک سیاست کلی در انقباض پولی در کشور برای مهارکردن نقدینگی نیاز داریم که موفقیت هایی نیز در این زمینه حاصل شده است  اما نباید اینطور باشد که سپرده‌های استان‌ها را به دیگر نقاط ببرند چرا که سپرده استان یزد باید زمینه ساز توسعه و سرمایه‌گذاری در همین استان باشد.

جوکار با اشاره به اینکه امروز تولیدکنندگان در تمام مشکلات با چنگ و دندان خطوط تولید را حفظ کرده‌اند،گفت: در استان یزد واحدهای تولیدی و صنعت‌گران با بورسه دانشجویان این ظرفیت را ایجاد کردند که دانشجو به صورت همزمان هم در محیط کار و هم در دانشگاه حضور داشته باشد و این الگوی ارزشمند باید تقویت و ترویج شود.

وی خاطرنشان کرد:بسیاری از دانشجویان خلاق و نخبه‌ای که در استان داشتیم از همین بورسیه استفاده کرده‌اند و در این حوزه یکی دیگر از اقدامات بسیار خوب استان یزد ایجاد هنرستان‌های جوارکارخانه‌ای است که از ابتدا دانش‌آموزان با محیط کسب و کار آشنا می‌شوند  که بر این مبنا مسیر فعالیت خود را با مهارت و آگاهی بیشتری انتخاب می‌کنند./

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا