اتوبوس‌خوابی نتیجه تفکر لیبرالی دولت‌های گذشته است

محمدصالح جوکار رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، درباره پدیده اتوبوس‌خوابی و بی‌آرتی خوابی اظهار داشت: نکته مهمی که در اینجا وجود دارد این است که بحث اتوبوس خوابی و بی آرتی خوابی یا امثالهم موضوعی نیست که یک شبه یا یک ساله اتفاق افتاده باشد بلکه در سالیان گذشته هم شاهد چنین موضوعاتی در سطح شهر بوده ایم.

وی ادامه داد: این موضوع نشان دهنده آن است که سالیان گذشته مخصوصا در ۸ سال گذشته مدیریت‌هایی بر سر کار بوده است که باعث به وجود آمدن چنین پدیده هایی در سطح شهر شده است.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: این موضوعات را نباید به مدیریت کنونی شهری نسبت داد؛ زیرا این اتفاقات که اکنون نمایان شده نتیجه مدیریت های سالیان گذشته بوده است. از این رو شهرداری و شورای شهر تهران باید بررسی های لازم را انجام دهند که ابتدا دریابند این مشکلات از کجا نشأت گرفته است و ثانیاً راه حلی برای آن پیدا کنند.

جوکار با بیان اینکه نسبت دادن این پدیده ها به مدیریت فعلی کوته فکری است، تصریح کرد: بعد از دفاع مقدس تفکری در راس کشور قرار گرفت که آن تفکر، یک تفکر سرمایه‌داری بود. آن‌ها معتقد بودند که کشور بدین وسیله توسعه پیدا می‌کند، اما عدالت را در آن نادیده گرفتند که این موضوع نیز حتی مورد اعتراض رهبر معظم انقلاب هم واقع شد.

وی افزود: همین تفکر باعث شد که خیلی از مردم زیر چرخ‌های توسعه له شوند؛ زیرا نبود عدالت باعث شد که این قشر از جامعه نتواند خود را هماهنگ با این چرخ توسعه کنند. حتی این تفکر در هشت سال گذشته نیز دوباره در راس قدرت قرار گرفت که باعث شد بیش از بیش اقشار کم درآمد ضعیف تر شوند. این تفکر همان تفکر لیبرالی و غربی است که فقط توجه برروی سرمایه‌داران دارد تا آسیب دیدگان اجتماعی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا