استان یزد نیازمند مرکز توموتراپی است/ شرکت های دانش بنیان و فناور استان با مشکل کمبود فضا مواجه هستند

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم؛ دکتر محمد صالح جوکار در قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی (ع) استان یزد با اشاره به لزوم احیای اردوگاه های آموزش و پرورش استان یزد که در زمان سیل تخریب شده اند، گفت: در این اردوگاه ها اقدامات تربیتی ثمربخش و ماندگار انجام می گیرد اما الان بیشتر توجهات به سمت آموزش رفته و به نوعی تربیت کنار گذاشته شده است. در حال حاضر احیای این اردودگاه ها در مناطق محروم بسیار مورد نیاز است که در کنار آموزش به بحث تربیت نسل جوان نیز توجه شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس به کمبود فضای کار برای شرکت های فناور اشاره کرد و اظهار داشت: کمبود فضا برای شرکت های فناور و دانش بنیان، مشکلی برای ادامه فعالیت این شرکت ها بوجود آورده که نیازمند اختصاص زمینی با وسعت مناسب در یزد برای ادامه کار این مجموعه ها هستیم.

وی با بیان اینکه یزد قطب ناباروری در کشور است، گفت: الان به علت حضور بیمارانی از استان های جنوب شرق کشور در استان یزد جهت درمان بحث ناباروری، این مرکز جوابگو نبوده و نیازمند وسعت جهت خدمت رسانی بهتر به مردم است.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس یکی از مراکز بسیار مهم و نیازهای استان را ایجاد مرکز توموتراپی دانست و اضافه کرد: در حال حاضر بیماران استان یزد برای پرتودرمانی باید به استان های دیگر سفر کنند که مشکلات بسیار زیادی برای آنها ایجاد کرده، نیاز است مرکزی در استان که توسط خَیر محترم 50درصد پیشرفت داشته ، جهت تکمیل در دستور کار قرارگاه محرومیت زدایی قرار گیرد و مشکل بیماران استان مرتفع شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد همچنین به عدم وجود جاده مناسب در بین برخی از روستاهای یزد، اشکذر و زارچ، گفت: در برخی از روستاها جاده های خاکی وجود دارد و مردم مشکلات عدیده ای در بحث تردد دارد که امیدواریم این مسئله نیز جهت رفع مشکل در اولویت قرار گیرد.

جوکار در پایان با اشاره به لزوم رفع مشکل تردد روستاییان استان، گفت: اگر فردی در روستا بخواهد به مرکز استان سفر کند، مجبور به پرداخت هزینه و معطلی زیاد است که در این راستا نیازمند اختصاص 10 دستگاه مینی بوس یا اتوبوس برای حمل و نقل روستاییان هستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا