تذکر دکتر جوکار به وزیر جهاد کشاورزی

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: اقدامات اساسی برای کاهش نرخ ارز تداوم داشته باشد و به قیمت معقولی برسد تا مردم بتواند برای هزینه های زندگی خود برنامه ریزی کنند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس، دکتر محمدصالح جوکار در تذکری شفاهی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیان کرد: ثبات اقتصادی است که به مردم فرصت برنامه ریزی برای زندگی و امید به آینده می دهد و مردم برای برنامه ریزی در زندگی خود به ثبات قیمت ها نیاز دارند. در حال حاضر که افزایش قیمت ارز تا حدودی کنترل شده است ان‌شاءالله اقدامات اساسی برای کاهش نرخ ارز تداوم داشته باشد و به قیمت معقولی برسد تا ملت بتواند برای هزینه های زندگی و دخل و خرج خود برنامه ریزی کند.

وی در ادامه در تذکری خطاب به وزیر جهاد کشاورزی، اظهار کرد: نکته بسیار مهم حذف واسطه‌گری محصولات باغی است. دولت به وزیر جهاد کشاورزی در این زمینه دستور دهد تا به گونه‌ای برنامه ریزی شود که محصولات با اختلاف قیمت منطقی از باغات به دست مردم برسد چراکه دلالان و واسطه گران بخش عمده ای از درآمد کشاورزان را به جیب خود می زنند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی، لشگری و کشوری معادل ۹۰ درصد حقوق شاغلان ضروری است و نیاز به اقدام انقلابی مجلس و دولت دارد تا بازنشستگان بتوانند سفره کاملی داشته باشند.

جوکار گفت:‌ تعیین تکلیف نیروهای خرید خدمات آموزشی و حق التدریس که سالیان متمادی در امر تعلیم و تربیت کار و تلاش داشته‌اند، نباید بلاتکلیف بماند، می‌طلبد برای امنیت شغلی آنان، مجلس و دولت برنامه اساسی داشته باشند.

انتهای پیام

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا