تشکیل قرارگاه ساماندهی لجستیکی و نوسازی ناوگان و پسماند در کشور

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی جمالی نژاد ظهر چهارشنبه در نشست مشترک اعضای کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس در چابکسر، اظهار کرد: برای نخستین بار در کشور قرارگاهی در سه بخش ساماندهی لجستیک، نوسازی ناوگان و پسماند راه اندازی شده است.

وی با اشاره به دغدغه‌های مردم و مسئولان در این بخش، گفت: این قرارگاه قادر است بسیاری از نگرانی‌ها و مشکلات موجود در این بخش‌ها را برطرف کند.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با اشاره به اینکه پسماند یکی از معضلاتی است که طی چند دهه گذشته وجود داشته است، افزود: این معضل در استان‌های شمالی به ویژه استان گیلان بیشتر از سایر مناطق نمود یافته است.

وی به اعتبار محدود دولت اشاره و با بیان اینکه اتفاقات خوبی در دولت و مجلس در حال شکل گیری است، اضافه کرد: در آستانه تحویل لایحه بودجه به مجلس هستیم و تمام تلاش ما این است توزیع عادلانه به همراه دستگاه‌ها داشته باشیم.

جمالی نژاد با اشاره به مشکلات شهرداری‌ها به ویژه در بخش ناوگان حمل و نقل، گفت: تلاش می‌شود تا اعتبارات مناسبی برای توسعه ناوگان حمل و نقل در طرح جامع پسماند مد نظر قرار گیرد.

نبود یک متولی مشخص در سطح روستاها

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس نیز در این نشست گفت: بی تردید حضور نمایندگان در استان‌ها و اعزام به شهرستان‌ها می‌تواند علاوه بر آشنا شدن با مشکلات مردم، نگاه آنها به قانون گذاری را روشن‌تر کند.

محمد صالح جوکار با اشاره به کسری بودجه دولت، افزود: دولت ۴۵۰ میلیارد تومان برآورد کسری دارد که باید از طریق فروش اوراق قرضه تأمین کند.

وی با بیان اینکه مجلس به دنبال این است تا امور آموزش، درمان، خدمات‌رسانی به ویژه در حوزه آب و برق یک در مدیریت شهری قرار گیرد، اضافه کرد: در واقع مدیری باشد که پاسخگو باشد.

جوکار با اشاره به نبود یک متولی در سطح روستاها، تصریح کرد: دهیاران دارای ساختار، تشکیلات و وظایف مشخصی نیستند باید این حوزه اصلاح و ساماندهی شود.

رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس بیان کرد: مصمم هستیم در مجلس برابر اصل ۸۵ در این زمینه ملی‌تر عمل کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا