تقدیر مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد از دکتر جوکار به علت پیگیری‌های مجدانه ایشان در تصویب اساسنامه سازمان فنی و حرفه‌ای پس از ۵ دهه

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس؛ مدیرکل و معاونی اداره کل فنی و حرفه ای استان یزد جهت ارائه گزارش عملکرد و برنامه های این مجموعه در سال جدید، در دفتر دکتر جوکار، نماینده مردم در مجلس حضور پیدا کردند.

جذب مربی حق التدریس، درصد تحقق مصوبات سفر رئیس جمهور به یزد، تکمیل ساختمان فنی و حرفه ای در شهرستان اشکذر، راه اندازی مراکز تخصصی آموزشی در استان یزد، وضعیت پرداخت حقوق و مشکلات معیشتی کارمندان و… از مهمترین موارد مطرح شده در این نشست بود.

مدیرکل فنی و حرفه ای استان یزد در این نشست از تلاش ها و پیگیری های مجدانه دکتر جوکار در تصویب اساسنامه سازمان فنی و حرفه‌ای که پس از ۵ دهه به سرانجام رسید، تقدیر و تشکر کرد.

دکتر جوکار در این نشست به رشد و ارتقاء آموزشی های فنی و حرفه ای در استان یزد اشاره کرد و اظهار داشت: آموزش های فنی و حرفه ای از نیازهای استان یزد است؛ این آموزش ها در استان صنعتی یزد، با درک و فهم به خوبی اجرا شده؛ ولی به معنای اتمام کار نیست، بلکه با تلاش بیشتر و مضاعف در آینده شاهد فراگیر شدن آموزش های فنی و حرفه ای در سطح جامعه باشیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در شعار سال، مشارکت مردم را برجسته کردند؛ دلیل این امر آن است که زمینه حضورمردم در تولید واقتصاد کشور اماده نشده است.

وی با تأکید بر اینکه برنامه ریزی دولت باید در زمینه اطمینان بخشی به مردم جهت سرمایه گذاری در عرصه تولید باشد، افزود: مردم ما در راستای حفظ دارائیهای خود بیشتر به سمت خرید ارز و طلا رفته اند و چون اعتمادسازی در زمینه سرمایه گذاری برای تولید نشده، از ورود به این عرصه دغدغه دارند که دارایی‌هایشان کاهش یابد؛ اما دولت باید با ایجاد بستر مناسب، این اعتماد را ایجاد کند تا با ورود مردم به عرصه تولید، شاهد تحول چشمگیری در زمینه اقتصادی باشیم.

نماینده مردم با اشاره به اینکه هر چه آموزش های فنی و حرفه‌ای تخصصی‌تر باشد، از لحاظ کمی و کیفی خروجی بهتری خواهیم داشت، اذعان داشت: توجه به آموزش های فنی و حرفه ای هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و در آینده جبران خواهد شد.

وی به اهمیت ورود خیرین در زمینه ترویج آموزش های فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: خیرین استان یزد در بخش های مختلف وارد شده و اقدامات بسیار شایسته و ارزنده‌ای داشته‌اند که اگر در زمینه فنی و حرفه ای و ترویج آن نیز ورود کنند، بدون شک تحول عظیمی در عرصه تولید، بهره وری و ایجاد بازار کار مناسب به وجود خواهد آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا