جهاد تبیین تبدیل به گفتمان شود/ مجلس به رسالت خود عمل کند

محمدصالح جوکار در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه جهاد تبیین باید تبدیل به یک گفتمان شود، اظهار داشت: این گفتمان باید در سطح جامعه و به ویژه از سوی جامعه نخبگانی کشور، روحانیون، مداحان و افرادی که به عنوان گروه‌های مرجع در جامعه هستند، مورد توجه قرار گیرد و اقداماتی را در این زمینه انجام دهند.

وی بیان کرد: ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌گذرد و برخی از گروه‌ها و جریان‌های معاند شبهات و ابهاماتی را درباره انقلاب اسلامی مطرح می‌کنند و لازم است دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان به خوبی تبیین شود.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: باید مشخص شود شرایط گذشته چگونه بوده است و ما در چه شرایطی قرار داشتیم. نباید دستاوردهای انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود و نباید اجازه دهیم رسانه‌های بیگانه و معاند با محتواهای دروغین و ابهام آفرین خود دستاوردهای انقلاب اسلامی را زیر سوال ببرند.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اصحاب رسانه هم باید به رسالت خود پیرامون جهاد تبیین توجه کنند. رسانه‌ها باید درباره پیروزی‌ها و دستاوردهای انقلاب به مردم اطلاع‌رسانی دقیق و صحیح کنند. نسل امروز اطلاعات کافی از گذشته ندارند و باید همه به وظایف خود درباره جهاد تبیین عمل کنند.

جوکار تاکید کرد: برای آنکه جهاد تبیین تبدیل به گفتمان شود، ترویج پیدا کند و تبدیل به یک گفتمان عمومی شود، لازم است مجلس شورای اسلامی هم در این باره برنامه داشته باشد. به ویژه آنکه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی می‌تواند نقش اساسی در این حوزه ایفا کند و کمیسیون‌های دیگر مجلس هم باید به موضوع ورود کنند.

وی افزود: اگر نیاز به تصویب قانون برای جهاد تبیین باشد، حتماً مجلس شورای اسلامی در این زمینه ورود پیدا خواهد کرد. وظایف دستگاه‌های فرهنگی، تبلیغاتی و رسانه‌ای در این باره باید مشخص شود. لازم است به صورت شفاف دستاوردهای انقلاب را برای مردم تبیین کنند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: رسانه‌های معاند با استفاده و بهره‌گیری از شبکه‌های مجازی و رسانه‌ای خود دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را زیر سوال می‌برند و لازم است همه ارکان نظام، مردم و جوانان که حرکات خودجوش فرهنگی را انجام می‌دهند، جهاد تبیین را مورد توجه قرار دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا