وقتی پساب داریم، نباید فضای سبز را با آب شرب مدیریت کنیم

دکتر محمدصالح جوکار در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان یزد با اشاره به این‌که توزیع کمّی آب را به صورت متعادل نداریم و مجتمع‌های مسکونی و تکی در حال استفاده از پمپ آب هستند که مشکلات دیگری مثل افزایش مصرف آب و ایجاد مشکل برای همسایگان دارد، اظهار کرد: اگر همین فشار متعادل آب در محلات مختلف شهر رعایت شود بهتر می‌توان آن مدیریت کرد.

وی در خصوص استفاده از سایه‌بان کولر، افزود: مردم حاضر به خرید سایه‌بان کولر هستند اما در این راستا شرکت‌های تولید کننده خواستار تسهیلاتی هستند تا بتوانند آن را به صورت قسطی در اختیار مردم قرار دهند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که متاسفانه برای مدیریت فضای سبز از آب شرب استفاده می‌شود و هیچ راهکاری برای آن دیده نشده است، گفت: این اتفاق در حالی می‌افتد که پساب رها شده درصورتی‌که باید برای فضای سبز استفاده شود و حتی شهرداری‌های شهرستان‌ها خواستار آب پساب هستند.

جوکار با اشاره به این‌که باید فکری به حال مدیریت آب در مجتمع‌های بزرگ مسکونی شود، تصریح کرد: مجتمع‌های بزرگ در استان و شهر یزد در حال ساخت است که اگر برای این ساختمان‌ها منبع‌های آب طراحی شود، در طول سال می‌توانند آب‌های باران را در خود ذخیره و برای فضای سبز مورد استفاده قرار دهند.

وی با اشاره به بلاتکلیف ماندن منطقه ویژه اقتصادی شهرستان اشکذر پس از ۱۸ سال، افزود: متاسفانه شورای عالی مناطق آزاد جلساتی تشکیل نمی‌دهد که این کار به نتیجه رسد و باید مطالبه شود تا به نتیجه برسد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور خاطرنشان کرد: شهرک صنعتی زارچ و ندوشن 6 سال است که کاری انجام نشده، هر چند ایجاد شده ولی کسی رغبت نمی‌کند که در این مناطق سرمایه‌گذاری کند. اگر ناحیه صنعتی برای جایی تعریف می‌کنیم برای توسعه و پیشرفت است و اگر امروزه کسی رغبت به سرمایه‌گذاری نمی‌کند به این خاطر است که در یزد یا شهرستان‌های دیگر به آنها زمین داده می‌شود و همین مسئله سبب دور شدن آنها از نواحی دوردست برای سرمایه‌گذاری شده است، پس باید امتیازاتی به این افراد داده شود تا تمایل به سرمایه‌گذاری داشته باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا