متاسفانه خانواده ها در بحث فرزندآوری به سمت راحت طلبی رفته اند/ شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر» بزرگترین اشتباه بود

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس؛ دکتر محمد صالح جوکار در نشست قرارگاه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت استان یزد گفت: تغییراتی که متوجه کشور و جامعه ما بوده و بحث های فرهنگی و اجتماعی که کشور را تحت تاثیر خود قرار داده از برنامه های دشمن از زمان شاه تاکنون در حال انجام است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با بیان اینکه شعار فرزند کمتر زندگی بهتر از بزرگترین اشتباهاتی بود که در جامعه رواج پیدا کرد، اظهار داشت: قانون حمایت از جوانی جمعیت از حداقل ها است و جنبه های نهادینه سازی فرهنگ فرزندآوری را به همراه ندارد اما بسته های تشویقی و اقدامات سلبی نیز در آن دیده شده است.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با اشاره به اینکه اگر مدیران خودشان به بحث فرزندآوری اعتقاد داشتند می توانند آن در جامعه جاری و ساری کنند، افزود: اگر این چنین نباشد قانون تشویق جمعیت به خوبی پیش نمی رود و هر آنچه بخشنامه و ابلاغ شود بازهم کار پیش نخواهد رفت.

جوکار در خصوص اقتصاد و معیشت در بحث فرزندآوری، گفت: بیشتر در راستای راحت طلبی و آسودگی پیش رفتیم و طبق نظرسنجی خیلی مسئله اقتصاد در خصوص فرزندآوری تاثیرگذار نیست.

نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس اظهار داشت: مهریه ها را افزایش دادیم که اعتماد را جلب و کانون خانواده ها را محکم کنیم ولی برعکس شده و مشکلات عدیده ای بوجود آورده و متاسفانه این مسئله بسیار بد جا افتاده است.

وی عنوان کرد: امروز متاسفانه فرهنگ های بسیار زشتی در جامعه مثل جشن طلاق و… جا افتاده که باید نسبت به مسائل و مشکلات پیرامونی این فرهنگ ها در جامعه آگاهی سازی صورت گیرد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس با تاکید بر اینکه انگیزه و اراده در بحث فرزندآوری مهم است، افزود: نهادهای فرهنگی در کشور با تولید فیلم های کوتاه یا اجرای تئاتر با موضوع خانواده می توانند در بحث تشویق خانواده ها به فرزندآوری موثر واقع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا