متن کامل سخنرانی دکتر جوکار در راهپیمایی روز قدس

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم در مجلس؛ دکتر محمدصالح جوکار در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه یزد و سخنرانی راهپیمایی روز جهانی قدس که در مسجد ملااسماعیل برگزار شد گفت: ماه رمضان ماه مبارزه با ظلم و ماه کسانی است که برای این انقلاب، اسلام و این ملت و خاک عزیز جان خودشان را فدا کردند و به شهادت رسیدند.

وی افزود: در سال 1358، حضرت امام خمینی(ره) با اقدامی مبتکرانه و متعهدانه، اعلام روز جهانی قدس و اسلام را کردند و با پیروزی انقلاب اسلامی، جنبش‌های آزادی‌خواهی در سطح جهان اسلام علیه کفر و استکبار شکل گرفت.

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امام راحل در چنین شرایطی برای مقابله با کفر و میدان عمل باز کردن برای آزادی‌خواهان جهان، در مقابل رژیم جنایتکار و پلید و خونخوار صهیونیستی، امروز را روز قدس قرار دادند.

دکتر جوکار خاطرنشان کرد: برای حمایت و همبستگی با ملت فلسطین و ایجاد امت واحده در مقابل استکبار، اتحاد مستضعفان علیه مستکبران، در چنین روزی که روز عظیمی برای جهان اسلام قلمداد می‌شود، نقطه عطفی برای مبارزه با رژیم صهیونیستی و آزادی بیت المقدس را پایه گذاری کردند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مسجد الاقصی سال‌های سال در سایه بی‌خردی سران کشورهای عرب و اسلامی تن به مسالمت آمیزی در مقابل آمریکا و رژیم صهیونیستی تن دادند، به اسارت این رژیم درآمده، ان‌شاالله به برکت همین روز، قدس آزاد خواهد شد.

وی تصریح کرد: ملت مظلوم فلسطین از سال 1947 میلادی با جنایت و خباثت انگلیسی‌ها و آمریکایی‌ها تحت ظلم یهودیان قرار گرفتند و این رژیم جنایتکار را در این منطقه مستقر کردند و همین جنایتکاران شروع به غارت و کشتار مردم فلسطین روی آوردند و توانستند بخش زیادی از فلسطین را به سلطه خود درآورند.

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی گفت: همه جهان شاهد بود که این رژیم کودک‌کش، تعداد بسیار زیادی از مردم فلسطین و غزه را به شهادت رساندند و سازمان ملل بی‌خاصیت هم در آن زمان با برپایی رژیم صهیونیستی، فلسطین را به دو قسمت تقسیم کرد و با این اقدام، کوچ اجباری هزاران نفر از سرزمین‌های اشغالی را فراهم کرد.

دکتر جوکار با بیان اینکه خوش خدمتی سازمان ملل به صهیونیستی در تاریخ زبانزد است افزود: یک میلیون نفر آواره و ده‌ها هزار نفر در آن زمان به قتل رسیدند و این گونه در سایه حمایت‌های سازمان ملل دولت سازی کرده و بر سر ملت فلسطین آوار شدند.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در ابتدای سال 1947 تنها شش درصد از فلسطین در اختیار و اشغال صهیونیست‌ها بود، اظهار داشت: با این وجود در سایه بی تدبیری، خواری و خیانت سران کشورهای عربی بالغ بر 90 درصد فلسطین در اختیار این رژیم جنایتکار است و کشتار بی سابقه ای را شروع کردند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای اشغال فلسطین تاکنون 225 قطعنامه علیه رژیم صهیونیستی به تصویب رسیده که همه لازم الاجرا بوده ولی هیچ یک از اینها تاکنون اجرایی نشده عنوان کرد: امروز وقتی می‌بینیم آمریکایی‌ها تنها یک محموله 14 میلیاردی از تجهیزات نظامی و بمب‌های متعدد برای آزمایش به رژیم صهیونیستی می‌دهند و تمام آن برای مردم غزه در یک پهنه 346 کیلومتری مصرف می‌شود و در شش هزار پرواز 70 هزار تن مهمات بر سر این مردم ریختند، کاملا حمایت‌های جهانی استکبار از صهیونیست‌ها را نشان می‌دهد.

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امام خمینی(ره) فریاد زدند که اسرائیل برای جهان اسلام خطرناک است گفت: این خطر را امام راحل احساس و به آزادی خواهان جهان اعلام کردند و به این وسیله روش و منش مبارزه با اسرائیل در جهان مقابله پیدا کرد و امروز ما یوم القدس، یوم الاسلام داریم و جنبش‌های اسلامی فلسطین دگرگون شده و جریان حماس و جبهه اسلامی که ریشه در انقلاب اسلامی دارد آغاز شد.

نماینده مردم خاطرنشان کرد: طوفان الاقصی در شرایطی طراحی شد که سران کشورهای عرب دنبال عادی سازی با رژیم صهیونیستی بودند و دنیا فلسطین را فراموش کرده بود و سال‌های سال با روایت‌های دروغین به دنبال آن بودند که رژیم صهیونیستی را در منطقه پایدار کرده و اعلام کنند که صلح و آرامش حاکم است؛ اما طوفان الاقصی تمام راهکارهای آمریکا‌یی‌ها و صهیونیست‌ها را به هم ریخت و عمق نفوذ آن نشان داد که هیمنه و قدرت این رژیم پوشالی است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دنیا در سایه طوفان الاقصی بیدار شد و متوجه شد که مسئله فلسطین نه تنها تمام نشده، بلکه تازه شروع شده افزود: دوباره صهیونیست‌ها و استکبار جهانی تلاش دارند که کشتارهای قبلی خود را نادیده گرفته و اعلام کنند که جنگ از طوفان الاقصی شروع شده است.

وی اظهار داشت: امروز در سطح بین الملل مردم تمام دنیا، حقوق بشر آمریکا‌یی‌ها، انگلیسی ها و فرانسوی‌ها را دیده و ملت‌ها در سایه خروش ملت عزیز ایران، ملت‌های ایران هم به حرکت درآمدند و مسئله فلسطین جهانی و بین المللی شده و تمام افکار عمومی ملت‌ها، همراه با ملت مظلوم فلسطین است.

نماینده مردم با اشاره به شهادت 14 هزار کودک و 9 هزار زن، گفت: بسیاری از این کودکان می‌خواستند در آغوش مادران و پدرانشان باشند؛ ولی آنها را به آغوش خاک سپردند، این کودکان و زنان چه گناهی کردند؟

دکتر جوکار بیان کرد: تمام 33 بیمارستانی که در غزه وجود داشت را به صورت کامل نابود کردند و آخرین بیمارستانی که فعالیت داشت، الشفا بود که دیدیم چه جنایتی در این بیمارستان از سوی رژیم صهیونیستی انجام گرفت؛ این رژیم دارای هفت پروتکل است که یکی از آنها، تسلط بر تمام دنیا به عنوان قوم برتر است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از نیل تا فراط را حوزه جغرافیایی خود می‌داند، گفت: آیا می‌توان با این رژیم جنایتکار که چنین دیدگاهی دارند می‌توان مذاکره کرد؟ این یک خیال باطل است.

وی با تاکید بر اینکه امروز جهان اسلام باید هوشیار و بیدار شود، گفت: امروز بین دولت‌ها و ملت‌های اسلامی وقفه ایجاد شده و دولت‌های دیکتاتور اجازه نمی‌دهند ملت‌ها حرکت کنند؛ ولی جبهه مقاومت خودش را پیدا کرده و نمونه آن انصارالله یمن است که این مردم شریف و مومن چگونه رژیم صهیونیستی را به لحاظ اقتصادی از پای درآورده و حزب الله لبنان هم از جنوب امنیت رژیم صهیونیستی را گرفته است.

نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امروز تحقق فرمایش مقام معظم رهبری در ارتباط با نابودی این رژیم را به چشم می‌بینیم گفت: امروز این رژیم روز به روز ضعیف تر و ناتوان تر شده و خود را به ناوبودی نزدیک‌تر می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا