مراسم‌های ماه محرم در چارچوب دستورات ستاد مقابله با کرونا باید برگزار شود

محمد صالح جوکار در گفت و گو با ایسنا با اشاره به نحوه برگزاری مراسم‌های عزاداری در ماه محرم بیان کرد: در آستانه ماه محرم و در روز عید قربان مقام معظم رهبری در گفت وگوی زنده تلویزیونی مطالب و نکات راهبردی را به همه ما مطرح کردند از جمله بحث برگزاری مراسم‌های عزاداری در ماه محرم بود و ایشان تاکید داشتند که تمام مراسمات باید در چارچوب پروتکل‌های ستاد مقابله با کرونا  برگزار شود.

وی در ادامه اظهار کرد: مقام معظم رهبری هم به عنوان مرجع تقلید و هم به فردی که در راس حکومت اسلامی قرار دارد تاکید داشتند که شخصا دستور العمل‌های ستاد مقابله با کرونا را رعایت می‌کنند.  همانطور که ایشان تاکید داشتند هر گونه مراسم عزاداری در ماه محرم باید با رعایت مصوبات ستاد مقابله با کرونا برگزار شود.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  اگر هر یک از افراد برخلاف دستور العمل‌های ستاد کرونا قصد برگزاری مراسم عزاداری داشته باشند به نفع مردم و کشور نیست و لذا منطق حکم می‌کند تا در تمام شهرها از دستورات ستاد تبعیت شود. مداحان و هیات داران نقش مهمی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی دارند.

جوکار در ادامه تاکید کرد: از نظر بنده بهتر است هزینه مراسم‌ها نیز جهت کمک به مستمندان هزینه شود. یقینا به این شکل هم خداوند و هم امام حسین (ع)  خشنودتر خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به انتشار مطالبی در خصوص عدم برگزاری هیات‌ها در شهر یزد در ماه محرم بیان کرد: تاکنون نیز تمام مراسم‌های مذهبی در شهر به صورت مجازی برگزار می‌شد و مردم نیز به صورت مجازی در مراسم‌ها شرکت می‌کردند. از این پس نیز همانطور که مقام معظم رهبری تاکید داشتند در ماه محرم هر گونه مراسمی در چارچوب دستورات ستاد مقابله با کرونا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا