تربیون مجلس تبدیل به محل تبلیغ برخی از نمایندگان تبدیل شده است/ اصلاح قانون انتخابات مطالبه مقام معظم رهبری از نمایندگان مجلس است

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم شریف یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی، دکتر محمد صالح جوکار در جریان رسیدگی به گزارش کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مورد طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب از نمایندگان مجلس در خردادماه امسال، گفت: مقام معظم رهبری در این دیدار تنها و تنها به سیاست‌های کلی انتخابات و اصلاح قانون انتخابات اشاره داشتند. یکسری نقص و کاستی‌هایی در قانون فعلی و گره‌هایی در زمان انتخابات وجود دارد و با توجه به اینکه هم دستگاه‌های نظارتی و هم دستگاه‌های اجرایی پیشنهاداتی را اعلام کردند در سیاست‌های کلی، بحث انتخابات آسیب شناسی شده است.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس خطاب به رحیمی جهان آبادی که گفته بود به جای پرداختن به اصلاح قانون انتخابات به مشکلات مردم رسیدگی کنید، افزود: مجلس شورای اسلامی کمیسیون اقتصادی دارد و باید به مسئله اقتصاد و معیشت مردم رسیدگی شود که این چنین هم می‌باشد و غیر از این هم نیست ولی هر مسئله‌ای جای خود دارد و کمیسیون امور داخلی کشور به مطالبه رهبر معظم انقلاب رسیدگی کرده تا محقق شود.

تکلیف صندلی های خالی مجلس در اصلاح قانون انتخابات مجلس مشخص شده است
وی با تأکید بر اینکه همه نمایندگان دغدغه اقتصادی و رفع مشکلات مردم را دارند، ادامه داد: اینکه تریبون مجلس را در سایه بحث اصلاح قانون انتخابات به دست بگیریم و بخواهیم به دنبال رأی مردم باشیم، اصلاً معنا ندارد. در ماده یک اصلاح قانون انتخابات مجلس پیش‌بینی‌هایی شده، درصورتی‌که یک نماینده استعفا دهد یا بر اساس حوادث غیرمترقبه حذف یک نماینده رقم خورد، باید تکلیف آن شود؛ همانگونه که تعدادی از نمایندگان در چند سال گذشته یا به دولت ملحق شده‌اند تا انجام وظیفه کنند یا فوت شده‌اند ولی تکلیف صندلی‌های خالی آنها مشخص نشده و هیچ انتخاباتی برگزار نکردیم و مردم حوزه‌های انتخابیه این افراد نمی‌دانند باید به کجا مراجعه کنند. درحالی‌که باید سریعتر به این مسائل پرداخته می‌شد که در سیاست کلی قانون انتخابات این موارد دیده شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا