جوکار با اشاره به نشست کمیسیون امور داخلی کشور:

شهرداری‌ها مکلف به در نظر گرفتن فضایی خاص برای تجمعات شدند

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس گفت:فرمانداری ها و شهرداری ها مکلف شدند فضاهایی را برای برگزاری تجمعات در نظر بگیرند.

به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده مردم یزد، اشکذر، زارچ و بخش ندوشن در مجلس، محمدصالح جوکار در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز ( دوشنبه 18 دی ماه) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار کرد: در راستای اجرای اصل 27 قانون اساسی در خصوص اجتماعات و راهپیمایی ها براساس قواعد مندرج در قانون طرحی در کمیسیون در حال تدوین است.
نماینده مردم یزد در مجلس افزود:چگونگی دریافت مجوز، تامین امنیت و اعلام برگزاری این تجمعات توسط مسئول برگزاری، انتظامات آنها از موضوعات مندرج در این طرح است.
وی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فرمانداری ها و شهرداری ها مکلف شدند فضاهایی را برای برگزاری تجمعات در نظر بگیرند و شرایطی برای محل راهپیمایی ها در نظر گرفته شد تا حقوق شهروندان خارج از تجمع ضایع نشود همچنین برای تجمعات صنفی و سیاسی در قانون به یک چشم دیده شده و حفظ امنیت آن نیز بر عهده نیروهای انتظامی قرار داده شد
رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: معتقدیم این طرح نظم و چارچوب مطلوبی به مطالبه گری می دهد و بسیاری از خشونت ها را به حداقل ممکن می رساند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا