معادن استان «مسئولیت های اجتماعی» خود را جدی تر بگیرند

محمد صالح جوکار در نشستی با سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی معادن، اظهار داشت : مسئولیت‌های اجتماعی معادن غیر از کارهای حقوقی است که باید انجام شود و اگر بهره‌برداری و آسیبی به روستا وارد می‌کنند باید مسئولیت اجتماعی خود را نیز انجام دهند.

وی در مورد بحث وصول یک درصد فروش معادن نیز اظهار داشت: در بحث قانون وصول یک درصد فروش معادن در استان یزد به این نتیجه رسیده‌ایم که توافقی عمل شود و در شورای معادن مطرح و کارگروهی برای پیگیری این مسئله راه اندازی شده است.

نماینده مردم یزد و اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: برای تعامل بهتر معادن کوچک با روستاها در جهت انجام مسئولیت‌های اجتماعی باید در شورای معادن آن را دنبال کرد تا به نتیجه برسیم.

مشکلات عدیده معادن برای روستاهای استان یزد

محمد حسین طالبی سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات عدیده‌ای که معادن برای مردم ایجاد کرده‌اند، گفت: وظیفه ایجاد راه‌ها و نگهداری و حفظ آن بر عهده دولت بوده  ولی بهره‌برداری اصلی را صاحبان معادن می‌برند و متأسفانه خرابی‌های بسیاری هم به وجود می آورند.

وی اظهار داشت: اینکه در یک ساعت قریب به 70 ماشین سنگین که متعلق به معادن است در یک مسیر تردد داشته باشند به طور قطع سبب بروز مشکلاتی برای روستائیان خواهد شد که در این راستا خود صاحبان معادن باید در راستای رفع این مشکلات همکاری لازم را داشته باشند.

سرپرست دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری یزد در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی معادن، گفت: فعالیت‌های معادن در نزدیکی روستاها سبب خشکی درختان و آسیب‌های دیگر در این مناطق شده و می‌طلبد که در راستای انجام مسئولیت‌های اجتماعی خود اهتمام بیشتری ورزند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا